7 Mart 2009 (05:30)  [   ]

Aşağıdaki grafikte Sakarya, Yeşilyurt, Göztepe ve Çanakkale grafiklerinin son 2 günlük değişimi görülmektedir. Buradaki bulgular:

1- KAF orta-batı bölümünde harici bir basamak bileşeni   %4( U(t)-U(t-3.5saat) ) yaklaşık gün periyotlu olarak oluşmaktadır (Dörtgen kutular).

2- "1" in sekonder yerel etkisi örneğin Sakarya'da 48 saatlik (1-exp(-t/T)) formunda bir çıkış zarfını işaretli ilk çizgiden itibaren yaratırken ikinci ve üçüncü çizgi aralığında aynısının kendini tekrarlayan örüntüsü oluşmuştur.

3- Göztepe'de benzer örüntüler daha önce OUV'de  güney doğrultusunda Armutlu, Güney Marmara, Yalova'daki depremlerle ilişkilendirilmişti. Bu sefer Ay'ın gelgit katkısı bakımından yakın fakat uzaklaşma fazındaki durumunda denk gelmiştir. Şu andaki mesafesi 365.000km'dir ve olasılığı arttırıcı katkısı +6...+13 gün aralığındaki haftada 406.000km'ye yaklaşması ile artacaktır (13..26 Mart).

4- Hillary Hanım hoş geldi.

5- Pülümür istasyonunun iletişimi sağlanırsa Sakarya'daki önceki impulsif örüntünün KAF doğu yönündeki olası yaklaşan bir etki ile ilgisi durumunu belirlemede katkısı olabilir.